Artykuły

Brama garażowa- odpowiednie wymiary

Jeśli jesteśmy posiadaczami bramy garażowej musimy wziąć pod uwagę to, że powinna mieć odpowiednie wymiary, dostosowane do różnych pojazdów. Jeżeli mamy jeden samochód idealna szerokość i wysokość bramy garażowej to 230×200 cm. W przypadku posiadania dwóch samochodów powinniśmy zamontować taka, która będzie miała szerokość 500 cm.
Zawsze jednak warto jest zakupić bramę o szerszych parametrach. Dzięki temu zapewnimy sobie wygodny wjazd. Sprawdza się to w takich sytuacjach, w których właściciel samochodu ma problem z manewrowaniem. Dobrze jest mieć też na uwadze odpowiednią wysokość, gdyż co niektóre samochody są wyższe od standardowych aut.
Inwestorzy zazwyczaj kupują bramę w rozmiarach standardowych, w sytuacji w której otwór garażu jest nie dopasowany zawsze istnieje możliwość, aby go poszerzyć, albo zwęzić.
Jeżeli chodzi o standardy mogą się różnić. U niektórych producentów można zakupić bramę 250×212,5 cm u innych może to być 250×225 cm. W takiej sytuacji warto jest dowiedzieć się, jakie wymiary bramy garażowej są najbardziej popularne.

 

Zabezpiecz swoją bramę garażową

 

Jeżeli zamontowaliśmy w swoim domu instalację alarmową, do zabezpieczenia bramy przed włamaniem wystarczy zamek zamontowany fabrycznie. W przypadku, kiedy nie mamy systemu alarmowego, warto jest zaopatrzyć bramę garażową w zamek obrotowy z ryglem, który zaczyna działać już po zatrzaśnięciu. Najwygodniejszą opcją jednak, jest zamek na pilot, bądź napęd z blokadą dociskową, dzięki któremu zablokujemy możliwość podważenia bramy.
Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat bram garażowych, zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. Zapraszamy!