Artykuły

Brama garażowa – korzyści z jej posiadania

Dziś spotkać można wiele osób, które mają własne domy, samochody i warsztaty. Jedną, bardzo sensowną opcją w takim przypadku, jest również posiadanie garażu. Może on mieć naprawdę różne zastosowania. Dla jednych jest pomieszczeniem służących za warsztat, inni z kolei mogą sobie w takim miejscu zrobić nawet studio nagraniowe. Najpopularniejsza jest chyba jednak opcja, w której to garaż pełni rolę pomieszczenia dla naszego samochodu. Wszystko to ma oczywiście wspólną rzecz – bramę garażową, która jest niezwykle ważna. Więcej zostanie zawarte w dalszej części artykułu – zachęcamy do czytania!

Bramy Horman – Olsztyn

 

Na samym początku dobrze jest się zastanowić, jaki typ bramy będzie najlepszym rozwiązaniem. Horman jest doskonałym producentem, znanym również w Olsztynie. Inwestorzy bardzo często wybierają pomiędzy bramami segmentowymi i uchylnymi. Te pierwsze tworzą poziome segmenty, których sposób otwierania jest skierowany ku górze. Taka brama wchodzi na prowadnice umieszczone pod sufitowym stropem. Ten rodzaj montowania bram segmentowych, uchodzi za najczęściej wybierany. Istnieje jednak jeszcze inny sposób montażu – od wewnątrz. Wykorzystywane są w nim specjalne prowadnice, które odpowiadają za pracę skrzydła. Tutaj, kształt nadproża nie ma znaczenia.

 

Bramy uchylne – Olsztyn

 

Bramy uchylne otwierane są do góry. Charakteryzują się nietypowym wzornictwem. Inaczej nazywana jest także płytową. Do montażu wykorzystywane są stalowe profile, które należy przymocować do ścian garażu. Aby jednak konstrukcja działała tak, jak powinna konieczne jest usztywnienie ramy poziomymi płaskownikami.

Brama uchylna, choć wygląda na bardzo masywną i nie należy do lekkich, wbrew pozorom jest bardzo łatwa w obsłudze. Pomocne tutaj okazują się sprężyny, które równoważą jej ciężar. Warto wspomnieć również o prostym prowadzeniu dzięki szynom oraz zawieszaniu skrzydeł w kilku punktach.