Artykuły

Aranżacja okien na poddaszu

Ze względu na specyfikę poddasza i występujące w tej części domu skosy, aranżacja tego pomieszczenia nie jest łatwa. Zwłaszcza jeśli mowa o oknach, w przypadku których zastosowanie standardowych rozwiązań, np. w postaci zawieszonych firanek, jest niemożliwa.

 

Jak zatem wybrnąć z tego problemu? Jedną z opcji jest pozostawienie okien bez żadnych dekoracji, dzięki czemu wpuszczą do wnętrza mnóstwo światła. Nie każdemu jednak takie rozwiązanie przypadnie do gustu. Dlatego przedstawiamy kilka pomysłów na ozdobienie okien na poddaszu.

 

  1. Wbudowane rolety/żaluzje – większość rolet i żaluzji można stabilnie przymocować zarówno od góry, jak i od dołu, dzięki czemu przylegają do skośnych szyb zamiast bezwładnie zwisać w dół. Istnieją też żaluzje montowane wewnątrz okna, pomiędzy szybami. Choć ich konserwacja jest nieco utrudniona, to rozwiązanie to może się okazać idealne dla poddasza.

  2. Podwieszone zasłony – zawieszone nad oknem zasłony pod wpływem grawitacji naturalnie będą opadały w dół, ale nie znaczy to, że w przypadku okna na poddaszu trzeba się takiego rozwiązania zupełnie wyrzec. Zamontowanie pod oknem barierki lub spinaczy podtrzymujących zasłonę może się okazać strzałem w dziesiątkę, a na wpół zwisające zasłony mogą stanowić wtedy bardzo atrakcyjny element dekoracyjny okna.

  3. Naklejki na szyby – kojarzą się głównie z pokojem dziecięcym, ale przecież nie tylko tam świetnie się sprawdzą. Dostępne na rynku naklejki z różnorodnymi wzorami ozdobnymi (liście, kwiaty, „zawijasy”) lub ilustracjami mogą okazać się świetnym rozwiązaniem dekoracyjnym dla okien na poddaszu.

 

Olsztyn – okna dla Twojego domu

 

Zanim jednak zabierzesz się za dekorowanie okien, musisz najpierw skupić się na samych oknach. Jeśli poszukujesz okien, które możesz zamontować na poddaszu swojego domu w Olsztynie lub okolicach, chętnie pomożemy Ci je znaleźć. Odwiedź nasz salon i sprawdź dostępne u nas produkty – zapraszamy!