Artykuły

4 sposoby na pomysłowe udekorowanie drzwi

To, jak prezentują się drzwi do Twojego domu, wiele mówi zarówno o jego mieszkańcach, jak i o atmosferze, która panuje w środku. Oczywiście ciężko jest udekorować drzwi wejściowe do mieszkania – tu ograniczmy się zwykle do ozdobnego numerka lub tabliczki z nazwiskiem. Jeśli natomiast mieszkasz w domu, Twoje możliwości są znacznie szersze. Oto kilka pomysłów na udekorowanie drzwi wejściowych.

 

  • Wycieraczka – wybór wycieraczki ma znaczenie! Możesz wybrać opcję praktyczną, możesz też postawić na ozdobność. Dużą popularnością cieszą się wycieraczki z napisami – zaproszeniem do wejścia lub śmiesznym hasłem. Jeśli chcesz ożywić wejście, możesz wybrać wycieraczkę w jaskrawym kolorze lub o niespotykanym kształcie.

  • Numer domu/tabliczka z nazwiskiem – te elementy możesz zawiesić na drzwiach lub obok nich. Wybierz taki styl, który będzie pasował zarówno do drzwi, jak i do wyglądu całego domu (elewacji, schodów itd.). Ciekawym pomysłem jest także zamontowanie kołatki.

  • Udekorowane schody/ganek – przy wejściu możesz zawiesić poruszane przez wiatr dzwoneczki lub inne wiszące ozdoby. Jeśli posiadasz ganek, warto umieścić na nim niewielkie ogrodowe meble, które będą tworzyły przytulną atmosferę i zachęcały gości do odwiedzin. Na schodach możesz też ustawić doniczki z kwiatami, ozdobne misy lub niewielkie lampki.

  • Dodatki sezonowe – jesienią przy drzwiach świetnie będą wyglądały dynie lub stroiki z szyszek, zimą na drzwiach możesz zawiesić stroik z gałązek jemioły lub świerku albo sznurek drobnych choinkowych lampek, wiosną drzwi możesz ozdobić wierzbowymi baziami, a latem kompozycją z kwiatów. Takie drobne dodatki wiązane z porą roku tworzą niezwykły klimat i są bardzo trafną ozdobą.

 

Olsztyn – kup drzwi, które będą ozdobą samą w sobie

 

Oczywiście to sam dobór drzwi w największym stopniu decyduje o tym, jak będą się prezentowały. Ozdoby to jedynie dodatki, które mogą podkreślić ten element Twojego domu. Wybierz drzwi do swojego domu spośród oferty dostępnej w naszym sklepie w Olsztynie – chętnie doradzimy Ci i pomożemy podjąć decyzję. Zapraszamy!