Artykuły

3 rodzaje rolet zewnętrznych na 3 różne etapy budowy

okna OlsztynNa naszej stronie pisaliśmy już o aktualnych trendach dekoracyjnych, wśród których ciężko nie wspomnieć o roletach. Montuje się je obecnie w każdym remontowanym lub nowo budowanym domu. Posiadają całą gamę zalet: począwszy od walorów estetycznych aż po izolację termiczną i obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dlatego zakup rolet zewnętrznych to strzał w dziesiątkę – jak wybrać odpowiednie i kiedy można je zamontować? Podpowiadamy poniżej.

 

1. Rolety do zabudowy

Rolety do zabudowy są idealne dla domów energooszczędnych i pasywnych. W ich przypadku dużą korzyść niesie docieplenie skrzynek rolet, co niweluje problem mostków termicznych. Najlepiej decyzję o zakupie tych rolet podjąć na etapie projektowania domu kiedy jest on jeszcze w stanie surowym.

 

2. Rolety naokienne

Jeśli nie zaplanowaliśmy rolet na etapie projektu domu, wciąż możemy zdecydować się na rolety naokienne, które montowane są we wnęce wraz z oknem. Decydując się na nie, trzeba jednak pamiętać o pomniejszeniu okien odpowiednio o wysokość skrzynki rolety.

 

3. Rolety elewacyjne

Kiedy dom jest już prawie wykończony, zamontować możesz rolety elewacyjne. Lokuje się je wtedy na murze, nad wnęką okienną. Takie rolety można dopasować do każdego rodzaju okien, a ich skrzynki pomalować można na dowolny kolor, co wpływa dodatkowo na walory dekoracyjne.