Artykuły

3 pomysły na dekorację okien w Halloween

Zwyczaj Halloween od kilkunastu lat cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Imprezy, bale przebierańców, noce horrorów – właśnie na takich rozrywkach wiele osób spędza noc z 31 października na 1 listopada. Dla fanów halloweenowych klimatów mamy kilka pomysłów na to, w jaki sposób można na to święto przyozdobić okna w swoim domu.

 

  • Witraże – wycięte w papierze kształty przełożone bibułą świetnie się prezentują, gdy na dworze panuje już mrok, a wewnątrz domu zapala się światło lub świece. Witraże mogą przybierać rożne kształty – mogą to być wiedźmy, koty, nietoperze, duchy, dynie, stwory, trupie czaszki, pajęcze sieci, sowy – czyli wszystkie klasyczne motywy z horrorów i opowieści grozy.

     

  • Lampiony – wycięte z papieru lub klasycznie – z kojarzącej się z tradycją Halloween dyni. Dynię należy wydrążyć w środku i wyciąć w niej kształty – np. twarz, kota lub inny pasujący tematycznie kształt. Po umieszczeniu w środku świeczki i ustawieniu dyni przy oknie każdy przechodzący obok domu z pewnością zwróci uwagę na tę dekorację.

     

  • Dekoracja parapetu – przestrzeń parapetu stwarza wiele możliwości dekoracyjnych. Można na nim ustawić zarówno dynie o różnych kształtach i kolorach (nie tylko najpopularniejszą, pomarańczową odmianę, ale także i inne, które w okresie jesiennym można znaleźć w sklepach i warzywniakach), jak i figurki w kształcie szkieletów czy jesienne stroiki z liści i szyszek.

Halloween – okna ozdobione na przyjęcie lub noc horrorów

Choć Halloween nie jest naszym rodzimym świętem, coraz chętniej w nim uczestniczymy, a towarzyszące dacie 31 października dekoracje mogą być przyjemnym urozmaiceniem dla naszych mieszkań. Osoby, która lubią atmosferę tego święta, mogą uczestniczyć w nim właśnie w ten sposób – odmieniając swoje okna na tę jedną noc z pomocą pomysłowych i własnoręcznie wykonanych ozdób.