Artykuły

3 cechy dobrych okien do piwnicy

Dobór okien do piwnicy ma bardzo duże znaczenie dla ochrony domu – zarówno przed panującymi na zewnątrz warunkami atmosferycznymi, jak i przed intruzami, którzy chcieliby wykorzystać okno piwniczne, by włamać się do budynku. Jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę, realizując tę inwestycję? Oto trzy cechy dobrych okien do piwnicy:

 

  1. Właściwości antywłamaniowe – przez okno piwniczne do wnętrza domu często próbują się dostać włamywacze. Dlatego ważne jest, by okno było wytrzymałe na próby otwarcia go z zewnątrz, zwłaszcza w przypadku budynków z podpiwniczeniami, gdzie nie ma dodatkowego zabezpieczenia w postaci np. kratki na studzience.

  2. Wysokie parametry termoizolacyjne – pomieszczenia położone poniżej poziomu gruntu bardzo szybko się wychładzają, a ich ogrzanie jest trudne, podobnie jak zatrzymanie w nich ciepła. Właściwie dobrane okna do piwnicy powinny pomagać sprostać temu zadaniu – powinny zatem mieć wysokie parametry izolacji termicznej.

  3. Dobra przepuszczalność światła – okna piwniczne zwykle są niewielkie, przez co do wnętrza pomieszczeń w najniższych kondygnacjach budynku wpada niewiele światła. Tym bardziej należy zwrócić uwagę na to, by zainstalowane szyby miały dobrą przepuszczalność promieni słonecznych.

 

Olsztyn – wybierz okna z naszą pomocą

 

Jeśli poszukujesz porad w zakresie wyboru okien do domu, zgłoś się do nas. Po konsultacji doradzimy Ci zakup takich produktów, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania i zapewnią budynkowi ochronę przed chłodem i włamaniami. Zapraszamy do zakupu okien w Olsztynie.